04 stycznia 2008

AntyStinkery 2007 (vol. 1)

Oj wiele się działo w polskiej telewizji tym mijającym roku. I złego, i dobrego. Ale tradycyjnie, optymistyczna natura AntyStinkerów ujawnia się w wyszukiwaniu tego co najlepsze.


Najlepszy Serial Obyczajowy/Sensacyjny: "Ekipa"
Mhm, i co ja mam napisać? Wyraziste postacie, rewelacyjna obsada, ponadstandardowa reżyseria. Rozrywka na najwyższym poziomie.

Najlepszy Serial Komediowy: "Włatcy Móch"
W USA istnieje coś takiego jak "syndrom drugoklasisty", kiedy to debiut, który odniósł sukces, w następnym roku produkcji traci widzów i fabularny wigor. "Włatcy Móch" nie poddają się importowanym zza wielkiej wody mechanizmom. Nie tylko zachowują kreatywną świeżość, ale zyskują już nie tylko na kultowości ale i na popularności. No i perspektywa zawojowania świata przez polską myśl scenopisarską jest bardzo kusząca.

Najlepszy Program Rozrywkowy/Reality: "You Can Dance - Po Prostu Tańcz"
Nie byłem pewny czy kolejny format zapożyczony z Ameryki prowadzony przez nie do końca wyrazistą Kingę Rusin, zaskoczy. A jednak zaskoczył, a ja wraz z nimi. Dynamiczny, bezpretensjonalny, odświeża format znany z "Idola". I łzy Pani Kingi gdy odpadała Ruda - bezcenne.


Najlepszy Nowy Program: "Ekipa"
Mało Wam? Odsyłam do recenzji.

Najlepszy Program Zagraniczny Nadawany w Polskiej Telewizji: "Battlestar Galactica"
Premierowa emisja pierwszego sezonu tej brawurowej i nieschematycznej reedycji klasyki science fiction, z Oscarową obsadą została zakończona w styczniu minionego roku, a obecnie na TVP 2 lecą powtórki tych odcinków. Gorąco polecam to widowisko telewizyjne o niepowtarzalnym klimacie.

A już w niedzielę, tradycyjnie, bardziej personalne antystinkery.

Etykiety: , ,

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner