03 lutego 2007

Koniec z zaściankowością?D
zisiaj jest wielki dzień dla polskiej telewizji. Mianowicie, ja krytyk jej naczelny, ośmielam się twierdzić, że powoli w niepamięć odchodzą już czasy, gdy latami musieliśmy czekać na serial telewizyjny, który od dawna podbijał serca widzów od Hawajów po Arabię Saudyjską ( przykładami mogą być "Star Trek: The Next Generation", czy ostatnie sezony "The X Files"). I chociaż wstęp zabrzmiał ironicznie i patetycznie, to nie można nie docenić starań rodzimych nadawców.

Pierwsze przecierać szlaki zaczęły kanały TVN. Rozrywkowa TVN Siedem zakończyła nadawanie 5 sezonu "Gilmore Girls - Kochanych Kłopotów" w pół roku po matczynym kanale The WB. Mniej odważny był Polsat, który w rok później zakończył emisję "Desperate Housewives - Gotowych na Wszystko" w miesiąc po emisji ostatnich odcinków w USA. Serial co prawda był "bezpieczniejszy", gdyż odniósł niespodziewanych sukces za oceanem i było o nim głośno, ale był to precedens w polskiej telewizji.

Obecny sezon telewizyjny jest również pełen niespodzianek. Na początek AXN w ciemno w zasadzie zamówiło pierwsze 13 odcinków "Jericho", które szybko stało się produkcją wokół której kanał zaczął budować swój wizerunek. Niedawno TVN Style ogłosiło, że do jego ramówki trafi jesienny debiutant "Men in Trees - Uwaga Faceci" będący połączeniem "Przystanku Alaska" z "Seksem w Wielkim Mieście". I chociaż stacja reklamuje produkcję jako zagraniczny hit, to oglądalność emitowanych w USA odcinków jest co najwyżej zadowalająca. Niedawno pojawiły się również pogłoski, że FOX Life w maju uraczy nas tym razem prawdziwym hitem zza oceanu - "Ugly Betty" produkowaną przez Salmę Hayek komedię recenzowaną już na łamach PolishTVSucks.

I chociaż, jak już wspomniałem, nie można nie doceniać starań nadawców, szkoda, że są to głównie kanały trudno dostępne dla przeciętnego widza, który nie posiada telewizji cyfrowej, czy najdroższego pakietu kablówki. Ale na dzień dzisiejszy jestem optymistą i może w jutrzejszym subiektywnym przeglądzie tygodnia napiszę o polskiej premierze "Heroes" w TVP 1, albo chociaż "Brothers & Sisters" z Calistą na TVN.

Etykiety: ,

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner