10 lipca 2006

Porażki i Sukcesy sezonu 2005/2006 (część 1)


Słońce prażące za oknem i maraton powtórek "Stawki większej niż życie" to niechybny znak, że zaczęły się wakacje i kolejny sezon telewizyjny, jak w większości krajów europejskich, mamy już za sobą. Wszystkie kanały telewizyjne z wielkiej czwórki (TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN) uraczyły nas w mijającym sezonie nowościami programowymi. Poniżej przedstawię lte, które odniosły największy suckes, bądź zostały skazane na wieczne zapomnienie w otchłaniach TVP Polonia czy Polsatu 2.

Porażki:

5. "U fryzjera" (TVP 2) - czemu ten serial okazał się porażką Niny Terentiew. Beznadziejny scenariusz, kuriozalne sytuacje (nie śmieszne), papierowa scenografia. Dobrze, że miał tak małą oglądalność, że szybko o nim zapomnimy.

4. "Anioł stróż" (TVN) - formuła tego serialu komediowego wywodzi się z laickiej w zasadzie Skandynawii, czemu więc serial nie przyjął się w bastionie katolicyzmu? Może właśnie dlatego, że mamy wszędzia Anioły, Matki Boskie, czy rozgłośnie radiowe poprawne inaczej i trudno nam jest uwierzyć w Wiktora Zborowskiego jako Świętego Piotra.

5. "Kochaj mnie, kochaj!" (Polsat) - serial, który, jeśli pamiętacie z niedawnej recenzji z założenia skazany był na porażkę. Nie dość, że fabuła była infantylna i nastawiona na stetryczałe nimfomanki, dla których romans przez Internet jest szczytem doznań miłosnych, to na dodatek seria miała być spóźnioną odpowiedzią na "Magdę M.".


2. "Warto kochać" (TVP 1) - nowa telenowela Jedynki, miała być ratunkiem w związku ze starzeniem się "Klanu" i "Plebanii". W porównaniu z tym tworem nawet ten pierwszy jest serialem innowacyjnym i świeżym. Nie warto pytać o losy bohaterów, i tak wiadomo, że każdy spał z każdym.

1. "Show!Time" (Polsat) - miliony wywalone w błoto. Zapewne kompetentne acz, poza Olafem Lubaszenko, drętwe jury. Zapatrzony w siebie prowadzący i zabójcza dla oglądalności polityka Polsatu. Klapa roku.


A za tydzeń, zaprezentuję sukcesy sezonu 2005/2006.
Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner