22 września 2007

"Ja Wam Pokażę" - recenzja


Grochola 3.1

Tak, idąc za nową telewizyjną modą, powinien się nazywać ten serial, nieprawdaż? Krótka historia, dla nieobeznanych w temacie "najnowsza historia komedii romantycznych a sprawa polska". Pani Grochola jest pisarką, poczytną podobno. Jedna z jej książek "Nigdy w Życiu" została zekranizowana i dzięki udziałowi Danuty Stenki oraz Artura Żmijewskiego odniosła kasowy sukces. To zagwarantowało powyższej produkcji etat wzorcowego modelu komedii romantycznej, któremu próbowała dorównać kinowa kontynuacja miłosnych przygód samotnej matki - Judyty (tym razem Grażyna Wolszczak).

Teraz, zdesperowana w poszukiwaniu serialu obyczajowego, który nie byłby telenowelą, TVP 1 zafundowała nam trzecią odsłonę przygód Judyty. Myślałem, że po beznadziejnym duecie Wolszczak-Deląg, nie dane mi już będzie zobaczyć niczego głośniej wołającego o pomstę do nieba. Oczywiście pełen ignorancji myliłem się. Pomiędzy Edytą Jungowską ("Na Dobra i Na Złe") a Radosławem Krzyżowskim ( również "Na Dobra i Na Złe") nie ma chemii. Zero. Kompletne nic. Gdyby oni mieli zapewnić prokreację gatunku na bezludnej wyspie musieli by mieć aparaturę do zapładniania in vitro, inaczej nic by się nie wykluło. Pozostała część obsady aktorskiej jest tak przeraźliwie niezgrana, że aż żal patrzeć, jak się ze sobą męczą. Chlubnym i niestety jedynym wyjątkiem jest para Lipińska - Kowalewski (grający rodziców Judyty), którzy jak sami przyznają, pojawiają się w serii by wymógł na nich to zapis w kontrakcie.

Serial miał być z założenia typową "dramedy" czyli połączeniem serialu obyczajowego z elementami komediowymi. Format, który w stanach zjednoczonych od kilku lat króluje w ramówkach, w Polsce powielony przez "Magdę M.", w rękach niewprawnych twórców po prostu się nie sprawdza. Jedna z początkowych scen epizodu pilotażowego, gdzie czytelniczka (przyjęta przez naczelnego?!) narzeka, iż w artykule nikt nie pisał, że po urodzeniu dziecka to nie sama rozkosz ale również brudne pieluchy była po prostu żenująca.

Kiepska obsada, beznadziejna fabuła, średnia realizacja i piosenka tytułowa śpiewana na końcu każdego odcinka. Nigdy w życiu!

***
"Ja Wam Pokażę" TVP1, 20:20 niedziela
 ocena: D-
oficjalna strona

Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner