01 sierpnia 2007

Porażki i Sukcesy 2006/2007 (część 2 - sukcesy)

Z opóźnieniem, za które gorąco przepraszam, oddaję w Wasze ręce sukcesy tegorocznego sezonu telewizyjnego. No cóż, wiele ich nie było, dlatego postanowiłem w tym roku dołączyć nową, zawierającą propozycje, które nie okazały się ani komercyjnym sukcesem, ani oddaniem widzów, ale z różnych powodów zasługują na wzmiankę. So, let's have a look!

Sukcesy:


3. "Jak Oni Śpiewają" (reality/alternative) Polsat - telewizja pana Soloża wraca do gry. Tym razem z produkcją nastawioną na ilość widzów, niekoniecznie na ich atrakcyjność dla reklamodawców. Czas emisji (w soboty nie było bezpośredniej konkurencji mogącej zagrozić śpiewającym aktorom) i Edyta Górniak w jury przyciągnęli widza i zdołali go utrzymać. Skutek? Ponownie widzimy się z Edytką na jesieni.

2. "Odwróceni" (sensacyjny) TVN - szczerze mówiąc nie wiem, co w tym serialu było tak szczególnego. Po prostu podobał mi się, nie za prosta fabuła ale również i nie przekombinowana. Znane twarze w niekoniecznie konwencjonalnych rolach i chyba takie ogólnie TVN-owskie dopieszczenie serialu, bez pójścia na łatwiznę. Kawał dobrej produkcji telewizyjnej w ryzykownym, piątkowym czasie antenowym.

1. Niedzielne pasmo Polsatu
("Prison Break - Skazany na Śmierć", "CSI: Miami - Kriminalne Zagadki Miami") (sensacyjny) Polsat - niektórzy z Was mogą mi zarzucić, iż nie są to polskie produkcje, i co w związku z tym one robią w tym zestawieniu? Otóż chciałem tu podkreślić pewną dojrzałość twórców ramówki Polsatu. Nie tylko zakupili chwytliwe produkcje, ale jeszcze ryzykownie i intensywnie rozreklamowali i wykorzystali efekt lead-in, by utrzymać widza. Chylę czoła. A i mały przykładzik synergii - zgadnijcie, co najlepiej sprzedaje sie na Allegro w ramach nośników DVD? A jednak można. Czyli się gra, sie ma.

Zmarnowana szansa:

3. "Kamienica" (reality/alternative) TV4 - podobał mi się ten reality show. Niekonwencjonalny, oryginalny pomysł i Maciej Rock, który pomimo wieloletniego stażu na małym ekranie zaskakuje świeżością. Beznadziejna pora emisji i brak choć minimalnej wrogości między uczestnikami położyły ten program. Szkoda.

2. "Pogoda na Piątek" (obyczajowy) TVP 2 - mówcie co chcecie, mój faworyt w mijającym sezonie, który nieoczekiwanie nawet dla mnie dorobił się drugiej serii. TVP 2 poszła w ślady TVN i ściągnęła znanych aktorów i dopieściła technicznie swoją produkcję. Na prawdę, przykro mi, że serial stawał sie coraz bardziej mydlano-operowy. Taki potencjał.

1. "Królowie Śródmieścia" (obyczajowy) TVP 1 -kipi złość ze mnie. I gorycz. Idealny przykład zmarnowanej szansy. Scenariusz wyłoniony w konkursie, środowisko jeszcze w Polsce nie ukazywane, poza absolwentem "Klanu" dobra obsada i co? Trzy odcinki wyświetlone w południe w trakcie ferii zimowych.

Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner