23 maja 2006

Dotknięty przez medium ("Ghost Whisperer")


Melinda Gordon jest młodą dzewczyną, która niedawno wyszła za mąż, przeprowadziła się do małego miasteczka i otworzyła sklep z antykami, o którego prowadzeniu marzyła od dziecka. W zasadzie niczym nie różni się od tysięcy innych niewiast z krajów wysokorozwiniętych. Poza jednym małym szczegółem - grana jest przez Jennifer Love Hewitt. Od jesieni ubiegłego roku widzowie w Stanach Zjednoczonych i nie tylko,mogą śledzić losy tej piękności, która potrafi rozmawiać z duchami.

I w zasadzie nie trzeba do powyższego nic dodawać. Cytując jednego z zaatlantyckich krytyków, Jennifer gra głównie swoim biustem robiąc w odpowiednich odstępach (aby przypadkiem się widzom nie znudziło) majestatyczne wdechy, ewentualnie podbiegając gdzieś niczym Pamela Anderson. Trzeba przyznać, że robi to w wdziękiem i stacja dzięki temu osiągnęła to, co chciała, czyli wyraźny wzrost oglądalności w piątkowe wieczory. Jennifer zatrzymała w domach młodych mężczyzn, bo, przecież, który z nas nie ścisnąlby w ramionach tego biednego roniącego łzy dziewczątka, które w jednym tylko odcinku zapobiegło zabójstwu, pomogło pogodzić się rodzicom ze stratą dziecka a na dodatek znalazła wspólny język z własną teściową. Ah te Amerykanki.

Konwencja produkcji przypomina inny serial emitowany przez CBS, mianowicie "Dotyk Anioła". Tu w zasadzie można mówić o dotknięciu przez medium. Wspaniała Melinda wraz z garstką prawie równie wspaniałych przyjaciół zbawia świat, ten niematerialny tym razem.

Ocena: * * +   (2+/6)


***
"Ghost Whisperer" CBS, piątek, 20:00
oficjalna strona serialu

Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner