28 sierpnia 2008

Jesienne premiery - update.

Jesienne premiery rozpoczną się już od przyszłego tygodnie, więc abyście mieli jak najświeższe informacje przygotowałem zaktualizowaną wersję najobszerniejszego przewodnika po polskich premierach telewizyjnych tej jesieni.

Jednocześnie już w niedzielę specjalny, pierwszy z serii ekskluzywny wywiad. Znany z "Miodowych Lat" oraz "Rancza" Artur Barciś  opowie o swoich nowych projektach i kulisach pracy nad ostatnią serią przygód Lucy.

A oto upragniona lista:

POLSAT

"Agentki"
(komedia) - tegoroczny eksperyment Polsatu, chociaż nie tak ambitny, jak zeszłosezonowa "Ekipa". Anna Guzik wcieli się w emerytowaną policjantkę, która... zakłada własną agencję detektywistyczną.

"Fabryka Gwiazd" (reality/alternative) - klon "Star Academy", której finalistą we Francji był Polak. Grupa młodych ludzi podglądana jest jak w zamknięciu przygotowuje się do cotygodniowych śpiewaczych występów na żywo. (piątek 20:00 od 19 września)

"Na Kocią Łapę" (soap) - nowa evening soap Polsatu. Niewiele jeszcze o niej wiadomo, poza tym, iż będzie wesoło i łzawo, dramatycznie i mało namiętnie. Czyli tak jak Polacy lubią. (czwartek,piątek 19:30 od 4 września)

"Powiedz Prawdę" (teleturniej) - wzorowany, a jakże, na amerykańskim "Momenth of Truth" ten teleturniej podda uczestników testom wariograficznym. Kto poprawnie, znaczy prawdziwie, odpowie na intymne pytania, wygrywa.

"Ranking Gwiazd" (show/talkshow) - program, w którym znane celebrities będą rewanżować się Pudelkowi, a raczej konfrontować plotki z rzeczywistością. Uprzedzam, iż Borys Szyc nie opowie, czy w prawdziwym życiu również prowadzi Renault, gdyż taki jest przywilej prowadzącego. (sobota,niedziela 19:30 od 6 września)


TV 4


"J & J - Czyli Jola i Jarek" (reality/alternative) new! - wiadomo na co sztuczna Jola przeznaczy honorarium za ten projekt. Kiedy to sie stanie w całej Polsce zabraknie błyszczyków. Jola i Jarek czyli wyreżyserowany romans z "Big Brothera" zamieszkają ponownie w naszpikowanym elektroniką domku, by przyjmować gości. (sobota,niedziela 22:30, od 6 września)

"Kłamczuch" (teleturniej) - Krzysztof Ibisz powraca na jeszcze ciepłe łono gier telewizyjnych. Tym razem będzie zadawał pytania 6 zawodnikom, którzy muszą wskazać kłamczucha spośród siebie. (czwartek, piątek 22:00, od 4 września)


TVN

"Brzydula" (soap) update - od poniedziałku do piątku będzie emitowana najgorętsza adaptacja tego sezonu. Julia Kamińska wcieli się w tytułową brzydulę, pośród pięknych i bogatych pracujących w świecie mody. Polska wersja jest oparta na telenoweli, nie na amerykańskiej komediowej wariacji "Ugly Betty". (poniedziałek - piątek 17:55, premiera w październiku)

"Generał" (sensacyjny) new! - miniserial o losach i tajemniczej śmierci generała Sikorskiego, czyli TVN znowu bardziej misyjna niż TVP.

"Mam Talent" (reality/alternative) update - 100 tys euro. To chyba najwyższa gwarantowana, gdyż koniec końców ktoś ją zgarnie, nagroda w polskiej telewizji. Tyle dostanie zwycięzca show, który ma za zadanie wyłuskać nowe talenty. Niecodzienny duet prowadzących Prokop i Hołownia. W jury Chylińska. Na papierze nie jest źle. (sobota 20:10, od 13 września)


TVP 1


"300% normy"
(teleturniejnew! - Maciej Orłoś przepyta nas z PRLu. Nas, czyli nie mnie, bo ja w zasadzie niczego nie pamiętam, toteż może to być dobra okazja, na uzupełnienie swoje wiedzy z odrobiną humoru w tle.

"Blondynka"
(komedia) - kreowana na następczynię Lucy z "Rancza" - Sylwia, ma trudne zadanie. Musi zmierzyć się z popularnością przyszłego poprzednika. Czy młoda pani weterynarz, która wyrusza z miasta na wieś zagości na dłużej w naszych domach? To zależy od Was.

"Doręczyciel" (obyczajowy) update - Artur Barciś wciela się, w dosyć odważnie nakreślonego bohatera, niepełnosprawnego dorosłego mężczyznę, który po śmierci matki postanawia zacząć samemu radzić sobie w życiu. Jedna z ciekawszych premier nowego sezonu (premiera w styczniu). więcej na temat "Doręczyciela" przeczytacie w niedzielnym wywiadzie z Arturem Barcisiem

"Londyńczycy" (reality/alternative/obyczajowy) - ten 13 odcinkowy, fabularyzowany dokument o losach młodej polskiej emigracji może być idealnym połączeniem rozrywki z misją. I przykładem, iż ziemia obiecana to również krew, pot i łzy. (od października)

"Mamy Mamy"  (reality/alternative) update - Telewizja Polska, ponownie realizując "misję" pomoże trzem samotnym matkom znaleźć życiowego partnera. Mam nadzieję, że panie zdają sobie sprawę, że za nowego męża becikowego się nie dostaje. (sobota)

"Wydział Zabójstw" (reality/alternative/sensacyjny) new! - jak to określa TVP 2 jest to "docu-drama", grupa ekspertów co tydzień bada wątek innego morderstwa. (poniedziałek-środa 22:00, od 29 września)


TVP 2

"Czas Honoru"
(sensacyjny) new! - kolejna produkcja fabularna nawiązująca do II Wojny Światowej, tym razem gratka dla mnie, gdyż osadzona w okupowanej Warszawie. Obsada jak najbardziej na czasie: Wencel, Zakościelny, Wieczorkowski, Wesołowski. Czy konkurencja z "Zagubionymi" nie przeszkodzi? (czwartek 20:40, od 4 września)

"Dzieciaki Górą"
(teleturniej) - znowu dzieci, znowu teleturniej. Tym razem Tomasz Kammel będzie moderatorem walk umysłowych pomiędzy drużyną dzieci a drużyną dorosłych. Niestety jedynie ci drudzy będą mogli liczyć na wygraną pieniężną. I kto tu tak na prawdę jest górą?

"Fort Boyard" (reality/alternative) - prowadzący - Robert Gonera. Miejsce - stary francuski fort. Co tydzień grupa uczestników, prowadzona przez jakąś gwiazd(k)ę będzie rozwiązywać zadania logiczna i sprawnościowe, by móc walczyć o złote dukaty przeliczane na nagrodę główną. Kolejny odgrzewany format, który kiedyś pokazywała TV Polonia zmierzy się z hitem Polsatu.(sobota 20.05)

"Orzeł czy reszta" (show/talkshowupdate - kolejna znana twarz w kolejnym podobnym formacie. Monika Richardson poprowadzi talkshow o rozwoju karier i życia rodzinnego cudzoziemców mieszkających w Polsce. (sobota 19.00)

"Trzeci Oficer" (sensacyjny) new! - jak widać Dwójka stawia na sensację. Produkcja skupi się tylko na niektórych wątkach z poprzednich dwóch serii, za to z większym rozmachem. Pierwszy odcinek przenosi nas do Nicei. Powracają Szyc, Pazura, Różdżka i o dziwo Paweł Małaszyński. (niedziela 20:05, od 7 września)

Pozostałe:

"Co Masz do Stracenia" TV Puls
(reality/alternative) - nowa twarz w polskich teleturniejach - Małgorzata Ostrowska-Królikowska - poprowadzi show, w którym dwie drużyny będą walczyć o to, kto więcej straci na wadze. Format zapożyczony ze Stanów ("The Biggest Loser").

"Idol Polityczny" Superstacja (reality/alternative) - wcielić się w polityka, któż o tym nie marzy? Z takiego założenia wyszła Superstacja, która w swoim nowym formacie zaoferuje zwycięzcy taką możliwość.

Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner