12 sierpnia 2008

Jesienne Premiery - atak klonów.

Zbliża się wrzesień, a z nim nowy sezon w polskiej telewizji. Dążąc do ułatwienia Wam i sobie życia, przygotowałem jeszcze ciepłe zestawienie jesiennych premier. I chociaż widać, iż telewizje nie zrażone "klęską" "Ekipy" nadal starają się eksperymentować fabularnie, to niepokoi ilość klonów formatów zagranicznych. No cóż, może w imię maksymy "dla każdego coś dobrego" skończę z narzekaniami.


POLSAT

"Agentki"
(komedia) - tegoroczny eksperyment Polsatu, chociaż nie tak ambitny, jak zeszłosezonowa "Ekipa". Anna Guzik wcieli się w emerytowaną policjantkę, która... zakłada własną agencję detektywistyczną.

"Fabryka Gwiazd" (reality/alternative) - klon "Star Academy", której finalistą we Francji był Polak. Grupa młodych ludzi podglądana jest jak w zamknięciu przygotowuje się do cotygodniowych śpiewaczych występów na żywo.

"Na Kocią Łapę" (soap) - nowa evening soap Polsatu. Niewiele jeszcze o niej wiadomo, poza tym, iż będzie wesoło i łzawo, dramatycznie i mało namiętnie. Czyli tak jak Polacy lubią. (czwartek,piątek 19:30)

"Powiedz Prawdę" (teleturniej) - wzorowany, a jakże, na amerykańskim "Momenth of Truth" ten teleturniej podda uczestników testom wariograficznym. Kto poprawnie, znaczy prawdziwie, odpowie na intymne pytania, wygrywa.

"Ranking Gwiazd" (show/talkshow) - program, w którym znane celebrities będą rewanżować się Pudelkowi, a raczej konfrontować plotki z rzeczywistością. Uprzedzam, iż Borys Szyc nie opowie, czy w prawdziwym życiu również prowadzi Renault, gdyż taki jest przywilej prowadzącego. (sobota,niedziela 19:30)


TV 4


"Kłamczuch" (teleturniej) - Krzysztof Ibisz powraca na jeszcze ciepłę łono gier telewizyjnych. Tym razem będzie zadawał pytania 6 zawodnikom, którzy muszą wskazać kłamczucha spośród siebie.


TVN

"Brzydula" (soap) - od poniedziałku do piątku będzie emitowana najgorętsza adaptacja tego sezonu. Julia Kamińska wcieli się w tytułową brzydulę, pośród pięknych i bogatych pracujących w świecie mody. Polska wersja jest oparta na telenoweli, nie na amerykańskiej komediowej wariacji "Ugly Betty".

"Mam Talent" (reality/alternative) - 100 tys euro. To chyba najwyższa gwarantowana, gdyż koniec końców ktoś ją zgarnie, nagroda w polskiej telewizji. Tyle dostanie zwycięzca show, który ma za zadanie wyłuskać nowe talenty. Niecodzienny duet prowadzących Prokop i Hołownia. W jury Chylińska. Na papierze nie jest źle.


TVP 1

"Blondynka"
(komedia) - kreowana na następczynię Lucy z "Rancza" - Sylwia, ma trudne zadanie. Musi zmierzyć się z popularnością przyszłego poprzednika. Czy młoda pani weterynarz, która wyrusza z miasta na wieś zagości na dłużej w naszych domach? To zależy od Was.

"Doręczyciel" (obyczajowy) - Artur Barciś wciela się, w dosyć odważnie nakreślonego bohatera, niepełnosprawnego dorosłego mężczyznę, który po śmierci matki postanawia zacząć samemu radzić sobie w życiu. Jedna z ciekawszych premier nowego sezonu.

"Londyńczycy" (reality/alternative) - ten 13 odcinkowy, fabularyzowany dokument o losach młodej polskiej emigracji może być idealnym połączeniem rozrywki z misją. I przykładem, iż ziemia obiecana to również krew, pot i łzy.

"polska wersja ensam mamma soeker"  (reality/alternative) - Telewizja Polska, ponownie realizując "misję" pomoże trzem samotnym matkom znaleźć życiowego partnera. Mam nadzieję, że panie zdają sobie sprawę, że za nowego męża becikowego się nie dostaje.


TVP 2

"Dzieciaki Górą"
(teleturniej) - znowu dzieci, znowu teleturniej. Tym razem Tomasz Kammel będzie moderatorem walk umysłowych pomiędzy drużyną dzieci a drużyną dorosłych. Niestety jedynie ci drudzy będą mogli liczyć na wygraną pieniężną. I kto tu tak na prawdę jest górą?

"Made in Poland" (show/talkshow) - kolejna znana twarz w kolejnym podobnym formacie. Monika Richardson poprowadzi talkshow o rozwoju karier i życia rodzinnego cudzoziemców mieszkających w Polsce. (sobota 19.00)

"Fort Boyard" (reality/alternative) - prowadzący - Robert Gonera. Miejsce - stary francuski fort. Co tydzień grupa uczestników, prowadzona przez jakąś gwiazd(k)ę będzie rozwiązywać zadania logiczna i sprawnościowe, by móc walczyć o złote dukaty przeliczane na nagrodę główną. Kolejny odgrzewany format, który kiedyś pokazywała TV Polonia zmierzy się z hitem Polsatu.(sobota 20.05)


Pozostałe:

"Co Masz do Stracenia" TV Puls
(reality/alternative) - nowa twarz w polskich teleturniejach - Małgorzata Ostrowska-Królikowska - poprowadzi show, w którym dwie drużyny będą walczyć o to, kto więcej straci na wadze. Format zapożyczony ze Stanów ("The Biggest Loser").

"Idol Polityczny" Superstacja (reality/alternative) - wcielić się w polityka, któż o tym nie marzy? Z takiego założenia wyszła Superstacja, która w swoim nowym formacie zaoferuje zwycięzcy taką możliwość.


A co Wy wybierzecie dla siebie tej jesieni?

Etykiety: , , , , , ,

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner