12 lutego 2008

miszmasz TiVi: kolejny sezon "Pushing Daisies" oraz "Samantha Who?"

Skoro strajk scenarzystów się zakończył nadszedł czas formowania przyszłosezonowych ramówek. Pierwsza była stacja ABC, która ogłosiła, iż na jesieni zobaczymy kolejne epizody takich rewelacyjnych seriali jak "Pushing Daisies", "Samantha Who?" (tegoroczni debiutanci) oraz "Brothers&Sisters - Bracia i Siostry". Pozostałe produkcje, których jesienna przyszłość jest pewna to "Lost - Zagubieni", "Grey's Anatomy - Chirurdzy", "Desperate Housewives - Gotowe na Wszystko", "Private Practice" i "Dirty Sexy Money" (recenzja tego ostatniego już wkrótce).

Pozostając przy "Brothers&Sisters", TVP1 zrobiła to, czego najbardziej nie lubimy. Specjaliści od ramówki namieszali. Okazało się, iż w związku z nieznaczną, ale stale rosnącą z odcinka na odcinek widownią tego rewelacyjnego serialu, publiczna Jedynka traci poniedziałkowy rynek. Podobnie zadziało się w czwartki w paśmie science-fiction, gdzie powrót "The 4400" nie przyciągnął dawnych widzów. Władze TVP 1 nie wykazały się cierpliwością i zrujnowały misterną konstrukcję budowaną przez kilka lat i pasmo "nadnaturalne" zastąpiło filmami, przenosząc "4400" na poniedziałek, w miejsce przeniesionych na piątek na 15:10 "Braci i Sióstr". Kiedy inne kanały łącznie z TVP 2 umacniają swoje ramówki, Jedynka dzieli i rządzi na własnym podwórku. Szkoda, że zapomina o tym poinformować widza.

Był kij, czas teraz na marchewkę. Od kilku tygodni TVP 2 emituje "CSI - Kryminalne Zagadki Las Vegas" o półtorej godziny wcześniej, czyli w poniedziałki o 22:00. Dzisiaj właśnie został nadany pierwszy odcinek, według krytyków najlepszego siódmego sezonu. Zapraszam.

Etykiety: , , , , , ,

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner