06 grudnia 2007

miszmasz TiVi

Nie będzie więcej "Mamusiek". Po emisji dwóch serii tego serialu komediowego, Polsat, rozczarowany wynikami oglądalności, pozwoli produkcji umrzeć śmiercią naturalną. Czy żałuję? Niekoniecznie, w zasadzie, nigdy nie dałem szansy temu serialowi.

Zrozpaczone szefostwo stacji CBS, próbuje zakamuflować luki w programie spowodowane strajkiem scenarzystów podkradając produkcje siostrzanym kanałom kablówkowym. W taki właśnie sposób "Dexter" (w Polsce w TVNie po Nowym Roku), okrojony i ugrzeczniony wyląduje w ogólnodostępnej ramówce. Jakieś plusy? Może zwiększy się oglądalność kablówkowego oryginału.

"Pada Shrek" - zupełna nowość z zza ocenu, czyli świąteczne wydanie Shreka, zadebiutuje niespełna miesiąc po premierze amerykańskiej w TVNie w wigilijną noc. Oczywiście w profesjonalnym, typowo polskim dubbingu. W USA, kreskówka przyciągnęła przed ekrany ponad 20 milionów widzów. A jak będzie w Polsce?

Przyszłość telewizyjnej adaptacji "Bionic Woman" jest już w zasadzie przesądzona. Spadająca oglądalność i brak nowych epizodów zmusiły stację NBC do zastąpienia serii nowymi odcinkami 18 ! sezonu serialu "Law & Order - Prawo i Bezprawie". Spadek z ramówki jest niezawodnym znakiem ekranowego końca.


Jeszcze tylko przez trzy dni można oglądać wypalane przez TVP 1 epizody rewelacyjnego, moim zdaniem, serialu "Królowie Śródmieścia" z Michałem Koterskim i Janem Wieczorkowskim. Tylko popołudniami, w dni powszednie, niestety w Telewizji Publicznej. Dlaczego w Polsce trzeba zepsuć każdy serial młodzieżowy?

Etykiety: , , , ,

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner