22 stycznia 2007

Przęświetlenie tygodnia (22.01.07 - 28.01.07)

Poniedziałek
Z ciekawych ofert telewizyjnych na początek tygodnia polecam seriale kryminalne. Szczęśliwi posiadacze kanału AXN mogą rozpocząć wieczór o 20:00 wraz z emisją jednego z najbardziej emcjonujących odcinków postapokaliptycznego "Jericho", gdzie Jake i Eric wyruszają z miasta w poszukiwaniu leków dla ojca. O 21:30 TVN zaserwuje nam nowy odcinek 3 sezonu "Bez Śladu - Without a Trace" , gdzie agenci będą poszukiwali osadzonego, który zniknął z więzienia na dwa tygodnie przed końcem odsiadki. Jeśli ktoś, tak jak ja, nie może zasnąć bez mocnego telewizyjnego doznania na dobranoc zapraszam na 23:55 do TVP 2 na półtorej godziny (2 odcinki) nie przerywanych reklamami przygód ekipy geniusza kryminologii Gila Grissoma - "CSI - Kryminalne Zagadki Las Vegas". Dla fanów Szymona Majewskiego złe wieści, jego show jest nadal "w powtórkach".

Wtorek
Po pełnym wrażeń poniedziałku czas na trochę publicystyki. Duet nie do podrobienia, czyli Morozowski wraz Sekielskim w "Teraz My!", o 22:30 w TVN. Poza powyższym w stałym repertuarze nic ciekawego. Niektórzy mogą jednak zdecydować sie na TVP 2, gdzie o 21:05 rozpocznie się transmisja Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym odbywających się w... Warszawie. Ostatnia okazja, by pożegnać się z naszą parą Zagórska-Siudek.

Środa
To w tym tygodniu wieczór dobrego kina i dokumentu. Na Zone Europa jeden z najlepszych filmów Alfreda Htichcocka z niezapomnianą Grace Kelly "Okno na Podwórze" rozpocznie się o 21:40. Ze względów sentymentalnych, jak również edukacyjno-patriotycznych polecam (pomimo późnej pory) premierową emisję dokumentu "Warszawa Jana Nowaka-Jeziorańskiego" o 23:10 w TVP 1.

Czwartek
Koniec serialowej posuchy proponuję poprzedzić "Casablancą" - emisja tego must-see rozpocznie się o 18:10 w Ale Kino!. Następnie czeka mnie trudny wybór, gdyż w TVP 1 czekają na mnie dwa nowe odcinki drugiego sezonu "The 4400" (od 20:20) natomiast Polsat serwuje nową porcję przygód doktora Mc'Dreamy'iego widzianego roztkliwionymi oczami Meredith Grey w "Grey's Anatomy - Chirurdzy" (20:40). Kulminacją mojego wieczoru będzie pierwsza część dwuodcinkowego finału pierwszego sezonu "Battlestar Galactici". W TVP 2 o 23:35 uchodźcy napotkają na swojej drodze tajemniczą planetę.


Piątek
Od czasu, kiedy TVP 2 zakończyło emisję "Pogody na Piątek" w ostatni wieczór "roboczy" nie ma nic do oglądania (godnego polecenia). I bardzo dobrze! Piątek z pewnością nie jest dniem do spędzania przed telewizorem. Jeżeli ktoś jednak zostaje w domu i niestraszne mu programy skłaniające do refleksji polecam premierową emisję "Żyj i Stań Się" na Ale Kino! o 20:00. Wyróżniona na berlińskim festiwalu historia opowiada o losach młodego Etiopczyka, który aby przeżyć musi udawać Zyda.

Sobota
Od kilku lat 19:10 w sobotę to dla mnie czas święty. Nie inaczej jest w tym tygodniu, gdzie TVN Siedem wyemituje kolejny odcinek "Gilmore Girls - Kochanych Kłopotów".Dzięki Rory cofniemy się w czasie, a Lorelai odbędzie poważną rozmowę z Richardem o przyszłości córki. Na siostrzanym TVN niestety nadal nie uświadczymy nowych odcinków "Niani". O 21:45 natomiast zapraszam na "The Others - Innych" z Nicole Kidman w roli głównej. Zakończenie na prawdę mnie zaskoczyło, a to zdarza się rzadko.

Niedziela
O tak. Polsat wkracza do akcji. Od 20:00 do 22:00 uraczy nas dwoma premierowymi epizodami "Prison Break - Skazany na Śmierć". Jeżeli przed snem chcem się zrelaksować ze smakiem zapraszam do TVN, gdzie punktualnie o 22 zobaczymy nowy odcinek "Monk - Detektywa Monka". Adrian zostanie aresztowany za utrudnianie śledztwa (ciekawe dlaczego dopiero teraz?). Z powtórek można polecić podwójne porcje "Rancza" (TVP 1) i "Desperate Housewives - Gotowe na Wszystko" (Polsat). Smacznego tygodnia życzę!

Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner