27 grudnia 2006

AntyStinkery 2006 - po raz pierwszy w polskim internecie (part one)

Nadwiślański świat telewizji cierpi na wiele niedostatków, między innymi brak u nas prestiżowych, obiektywnych i komplekwsowych nagród. Wyróżnienia Teletygodnia są niby obiektywne, gdyż przyznawane przez widzów, ale niestety już proces wyłaniania nominowanych jest raczej koniunkturalny. Wiktory natomiast, którym prestiżu odmówić nie można, niestety kładą nacisk na osobowości. Dlatego postanowiłem, jako przeciwwagę, przyznać własne wyróżnienia - antyStinker'y. Dziś pierwsza część - najlepszy program.


Najlepszy Serial Obyczajowy/Sensacyjny: "Pogoda na Piątek"
Tegoroczny debiutant. Odważna formuła, ciekawa fabuła i doborowa obsada. To samo już by wystarczyło, by rozgromić konkurencję. Ale serial pozwolił również wypromować nowych aktorów i podjął walkę o utrzymanie ambitniejszego widza w trudny piątkowy wieczór.
 
Najlepszy Serial Komediowy: "Złotopolscy "
Jedna z najbardziej niedocenianych produkcji na rodzimym rynku. Wiele osób uważa, że to taki gorszy "Klan", co jest kompletnym nieporozumieniem. Przezabawny i niesamowicie lekki obraz polskiej wsi w krzywym zwierciadle. Wstyd o tym wspominać, ale serial trzyma formę pomimo blisko dziesięcioletniego życia ekranowego. Tak trzymać! Podsumowując - oglądanie "Złotopolskich" nikomu ujmy nie przyniesie - Fani czas na coming out!

Najlepszy Program Rozrywkowy/Reality "Szymon Majewski Show"
W tej kategorii nie mogło być innego zwycięzcy. Ten absurdalny miks wszystkich możliwych gatunków telewizyjnych pokazał, że Polacy nie tylko mają poczucie humoru, ale potrafią śmiać się z samych siebie (patrz np.Hanna Gronkiewicz-Waltz). Jeden z nielicznych rodzimych produktów na światowym poziomie. Perła w koronie nie zawsze programowo najlepszej TVN.

Najlepszy Nowy Program "Ranczo"
Serial duetu Robert Brutter i Jerzy Niemczuk kultywuje tradycje najlepszych produkcji komediowo-obyczajowych poruszających aktualne społecznie kwestie (wystarczy wspomnieć "Zmienników" czy "Alternatywy 4"). Bezbłędnie wskazuje przywary polskiej wsi w dobie transformacji, panujące kontrasty i problem z odnalezieniem własnej tożsamości. Świetne aktorstwo i scenariusz.

Najlepszy Program Zagraniczny Nadawany w Polskiej Telewizji "Gilmore Girls "
A jakże mogołby być inaczej. Lekko zagrany, śmiesznie napisany. Rzadko trafia się serial, którego oglądanie sprawia przyjemność w każdej sekundzie i nie ma sie najmniejszej ochoty na przewinięcie nudnej sceny (takich nie ma). Z tego miejsca chciałem powiedzieć stanowcze nie tanim zapychaczom dziur w czasie antenowym jak np. "Agent Przyszłości"/"Jake 2.0"

Zjawisko (przyznaje Taure)
Trudno przyznać nagrodę w tej kategorii, bo zjawiskiem może być wszystko, co tylko w pewien sposób się wyróżnia. Moim zdaniem w tym roku bez wątpienia laureatem powinien zostać cały koncept pod nazwą kuchnia.tv. Po pierwsze dlatego, że to pierwszy kanał kulinarny w Polsce. Po drugie dlatego, że ma programy prowadzone przez świetnych, znanych na całym świecie kucharzy (chociażby Jamie Oliver, rewelacyjny!), a także naszych rodzimych mistrzów ( np. Kręgliccy). Po trzecie wreszcie, że nie tylko odpowiada potrzebom, ale także rozbudza w wielu zainteresowanie gotowaniem jako swojego rodzaju stylem życia. Można więc powiedzieć, że w mgnieniu oka kuchnia.tv stała się trendsetterem kulinarnym w Polsce- nie tylko zachęca do gotowania (dla przyjemności, odkrywania smaków, przygody i umacniania więzi międzyludzkich), ale także pokazuje, jak to robić, żeby było nie tylko super smacznie, ale także super przyjemnie. Oczywiście, programy są różne i niektóre raczej zachęcają do poobiedniej drzemki aniżeli samego obiadu, ale każdy, kto chce się nauczyć gotować, ma swoją szansę. Podobnie entuzjaści i zagorzali fanatycy kucharzenia- mówiąc krótko, kanał tematyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.Że gotowanie stało się modą, nie trzeba nikogo przekonywać. Kuchnia.tv doskonale wpisała się w ten trend- i to ze smakiem!

A już w sobotę kolejna część najlepszych z najlepszych, czyli AntyStinkery 2006 - w kategoriach "osobowych"!

Etykiety: , ,

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

4 Comments:

Anonymous Marta said...

też mi Szymon przeszedł przez myśl, ale wiedziałam, że przyznasz mu jakąś nagrodę :)

28.12.2006, 14:56  
Blogger gadz said...

Czy się stoi czy się leży Szymonowi się należy.:)

Ja domyślałem się kuchni.tv:) A co sądzisz o innych "utytułowanych".

28.12.2006, 15:47  
Blogger gadz said...

A no i bardzo Ci dziękuję za pomoc w przyznawaniu AntyStinkerów.

28.12.2006, 15:47  
Anonymous Marta said...

niestety innych poza Szymonem i Gilmore nie znam bądź, jak Złotopolskich, nie lubię, ale czekam na nagrody osobowe :)

28.12.2006, 17:13  

Prześlij komentarz

<< Home

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner