01 września 2006

Jesienne premiery

Nawet na naszym rodzimym, raczej skromnym, rynku produkcji telewizyjnych, zaroiło się tej jesieni od nowości. Poniżej przedstawiam chronologiczną listę debiutujących, krajowych produkcji, które można zaliczyć, do polskiego, umownego primetime'u.


20.08 - Polsat - "Let's dance" (reality/alternative)

04.09 - TVP2 - "Oto jest pytanie" (teleturniej)

04.09 - TVP2 - "Kopciuszek" (obyczajowy)

08.09 - TVP2 - "Podróże z żartem" (show/talkshow)

08.09 - TVP2 - "Pogoda na piątek" (obyczajowy)

10.09 - TVN - "Hela w opałach" (komedia)

10.09 - TVP1 - "Faceci do wzięcia" (komedia)

13.09 - Polsat - "Ale się kręci" (komedia)

24.09 - TVN - "Superniania" (reality/alternative)

24.09 - TVP2 - "Oficerowie" (sensacyjny)

??.10 - TVN - "Dwururka" (show/talkshow)

??.10 - TVP2 - "Supertalent" (reality/alternative)

??.10 - TV 4 - "Talk2szok" (show/talkshow)
Bardzo ciekawie, zwłaszcza na tle oferty komercyjnej konkurencji, prezentują się propozycje publicznej Dwójki. Specjaliści od układania ramówki, starają się podążać za standardami amerykańskimi i blokować swoje produkcje.

Najpopularniejszy serial ubiegłego sezonu "M jak miłość" (emitowany tak jak dotychczas w poniedziałki i wtorki) będzie lead-in'em dla nowej produkcji obyczajowej - "Kopciuszka". Serial opowiada o perypetiach dziewczyny z prowincji, która rozpoczyna poszukiwanie swoich biologicznych rodziców. Zupełnie nowe pasmo Dwójka tworzy również w piątki, gdzie, moim zdaniem najciekawszy nowy serial "Pogoda na piątek", będzie poprzedzony nowym show prowadzonym przez Marcina Prokopa.

Skromnie, zwłaszcza na tle Dwójki, wygląda oferta Polsatu. Planowana jest tylko jedna własna produkcja fabularna - podobnie jak w przypadku TVP1. Niestety największy nadawca komercyjny na razie milczy na temat wzmocnienia programu hitami zakupionymi za granicą, inaczej niż w przypadku Jedynki, której władze zakupiły prawa do emisji 2 sezonu serialu "Lost/Zagubieni".

TVN natomiast stawia na różnorodność, w ofercie znajdzie się zarówno coś dla fanów seriali komediowych ("Hela w opałach"), programów typu reality, czy ostrych talkshows. Dodatkowym atutem stacji z koncernu ITI mają być osobowości. Wśród prowadzących znajdą się Kazimiera Szczuka, Wojciech Jagielski, czy "podkupiony" z Polsatu Kuba Wojewódzki.

Etykiety:

AddThis Social Bookmark Button AddThis Feed Button

Wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach:

Delivered by FeedBurner